Buď zbohom krásny Starý rok a ďakujem, za všetko, bola to skvelá jazda. Vítam Ťa Nový rok a verím že budeš ešte aspoň o kúštiček lepší ako ten minulý.
Na prelome rokov vždy vzniká tá pomyselná hranica a možnosť začať všetko znova od začiatku, dávame si priania, želania, predsavzatia a v tej chvíli pevne veríme že sa splnia. Tento rok to zvládnem určite lepšie, teraz to dám, zmením svoj život, splním si sny… alebo bude tento rok opäť len tíško bežať ďalej, v starých vychodených koľajach?
Pravda je taká, že to ako ten „Náš“ ďalší Nový rok bude vyzerať, máme vo svojich vlastných rukách. Ale pozor, nie tak celkom. Aj tu platí staré známe príslovie: pomaly ďalej zájdeš. Svetové výskumy uvádzajú, že ak nová úloha v našej životnej rutine predstavuje zmenu 25% (alebo väčšiu), budeme mať pocit že nie sme schopní ju dokončiť a často skončíme seba sabotážou, alebo sa úplne vzdáme. Naopak, malé zmeny – okolo 10% nás vedú správnym smerom,  zvyšujú sa naše šance na splnenie úlohy aj potešenie – mozog nás zakaždým odmení dopamínovou dávkou (malý neurotransmiter šťastia).
ŽITE SVOJ SEN!
Život sa nám prihovára prostredníctvom nášho sna a neustále dostávame inšpirácie na splnenie tohto sna. Každý z nás dostane svoj osobný sen. Tento sen sa podobá duchovnej modro tlači pre náš život. Nie sme povinní žiť tento sen, ale keď to urobíme, úroveň nášho šťastia sa astronomicky zvýši. Keď nenasledujeme svoj sen, môžeme mať pocit akoby nám niečo chýbalo.
Niekedy presne vieme, čo je to za sen, ale zišli sme z cesty tým, že mu bránili naše strachy, problémy a výhovorky. Inokedy ani nevieme, o čom presne je náš sen, pretože sme tiež dovolili strachu, problémom a výhovorkám blokovať našu jasnosť a inšpiráciu.
Myslime na svoj osobný sen a účel ako na súčasť Veľkej hádanky pre ľudstvo a našu planétu. Keď budeme nasledovať cestu svojho sna, dokončíme kúsok skladačky. Naša dokončená skladačka sa spojí s ostatnými, ktorí tiež nasledovali svoje sny, a keď sa tieto kúsky spoja a veľké puzzle sú dokončené, ľudstvo sa transformuje a skutočne sa staneme tými, na ktorých sme čakali.
Áno, ľudia už začali nasledovať svoje sny, nemusíme sa však starať o to, čo robí niekto iný – stačí len splniť ten svoj sen a účel. Preto sme sem prišli – nasledovať sen, ktorý nám Život dal – Náš osobný sen.
Je to jednoduché,  keď si krôčik po krôčiku osvojíme zopár skvelých činností,  spomeniem aspoň tie najdôležitejšie:
· Ďakujme všetkým a za všetko (aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať pre nás to pravé, všetko nás má niečo naučiť)
· Buďme prítomní – v každom okamihu každého dňa (najskôr to vyžaduje trocha úsilia, ale v určitom okamihu to už pôjde bez námahy a ocitáme sa v prúde života)
· Pripojme sa k zdroju toho, kým skutočne sme a zostaňme pripojení
· Spomaľme – prestaňme sa hnať životom – každý okamih si vážme ako posvätný dar
· Odpúšťajme svojmu minulému ja – všetky „zlé skutky“ ktoré vykonalo a odpúšťajme aj svojim priateľom i nepriateľom, rodičom, bývalým manželom/manželkám, deťom, súrodencom, bývalým priateľom/priateľkám….
· Pustime to, nemusíme mať všetko pod kontrolou („to“ znamená všetko)
· Nechajme zázraky nech si nás nájdu a stanú sa súčasťou nášho života
· Smejme sa so srdca a oveľa hlasnejšie a prelievajme slzy prúdom, keď potrebujeme plakať, privítajme a objímajme všetky naše emócie
A na záver ako prioritu číslo jedna – zvyšujme svoje vibrácie – všetko ostatné príde oveľa jednoduchšie, ak vibrujeme vysoko. Všetko, celý vesmír je založený na vibráciách.  Jednou z najdôležitejších vecí, na ktorú sa musíme zamerať, je naša vlastná vibrácia To je všetko. Vibrácie alebo náš emocionálny stav určuje to, či žijeme v nebi alebo v pekle. Vibrácie sa môžu zvýšiť napríklad úmyselným vzostupom a poklesom dychu, s vôňou ruže,  meditáciou… Vibrácie sa môžu zvýšiť s akoukoľvek internou energetickou prácou, ktorá je SKUTOČNÁ. Preto je všetka sila v našich rukách. Bez ohľadu na to, čo na nás vrhne vonkajší svet. Máme moc posúvať svoje vibrácie. Je to tiež sila na riešenie vonkajších problémov – pretože riešenie KAŽDÉHO problému, ktorému čelíme, nás jednoducho čaká na vyššej úrovni našej vlastnej vibrácie. Je to ako Vianoce, ktoré na nás čakajú, aby sme vyliezli na strom svojej vlastnej evolúcie. Čokoľvek sa zdá byť ohromujúce, alebo nemožné, pustime to a nechajme to vyriešiť sa samo, zatiaľ čo my sa budeme starať o seba a svoju úroveň vibrácií. Všetko je iba vibračná hra. A vďaka bohu, pretože inak by bol tento život desivý. 🙂
Vibrujme láskou a budeme nekonečne prosperujúci. To znamená – milujme život, milujme to, čo robíme, milujme svoju rodinu, svojich priateľov i nepriateľov, milujme kým sme, milujme zvieratá, rastliny, planétu, milujme celý vesmír. Nájdime všetko, čo sa dá milovať. Čím viac milujeme, tým viac zvyšujeme vibrácie. Čím vyššia je naša vibrácia, tým viac sa prirodzene naladíme na vibráciu hojnosti, šťastia, zdravia a lásky.
Ale nebuďme prekvapení, ak zistíme, že Beatles mali pravdu, a „Všetko, čo potrebujeme, je láska“, pretože láska je naozaj všetko, čo potrebujeme.

Prajeme Nám všetkým rok plný zázrakov a splnených snov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *